PROGRAMA DE LA FESTA MAJOR DE SANTA MAGDALENA

20130717-151535.jpg

Divendres, 19 de juliol

‘LA PRÈVIA’
21 h
Sortida del Casal de Cultura Robert Brillas
Cercatasques
23.30 h • Parc de les Tres Esplugues
Concert Jove

Dissabte, 20 de juliol

‘LA PROCESSÓ’
12.30 h
Jardins Casal de Cultura Robert Brillas
Concert vermut. Amb l’actuació de grups i
músics locals de música d’arrel
14.30 h • Jardins Casal de Cultura
Dinar popular: Paella i concurs de
postres
16 h
Sobretaula i partides de botifarra
20 h
Concentració de colles
20.30 h
Sortida del Casal de Cultura Robert Brillas
La Processó del Ferro
Hi participen: Colla de Bastoners, Atabalats, Drums,
Grallers, Esbart Vila d’Esplugues, Ball de Diables i el
Pilar caminant dels Cargolins.
I la música de Marcel Casellas-so insistent
RECORREGUT: Sortida del Casal de Cultura Robert
Brillas, carrers Àngel Guimerà i Laureà Miró, pont
d’Esplugues, carrer Montserrat (21 h) i plaça Pare
Miquel d’Esplugues.
22.30 h
C. de l’Església i plaça Pare Miquel d’Esplugues
Sopar de Festa Major
23 h • Plaça Pare Miquel d’Esplugues
Ball de Festa Major amb orquestra

Diumenge, 21de juliol

‘EL MEMORIAL I LA VIGÍLIA’
8 h • Sortida des de la plaça Sta Magdalena
Matinades. Recorregut a determinar
10.30 h
Jardins Casal de Cultura Robert Brillas
Anada al Memorial
Seguici de colles acompanyant la Colla de Castellers
RECORREGUT: Casal de Cultura, carrers Àngel Guimerà
i Església fins a la plaça Pare Miquel d’Esplugues
12.30 h
C. de l’Església i plaça Pare Miquel d’Esplugues
Entrada a plaça. Diada castellera.
Memorial David Carreras
Amb l’actuació de la Colla Castellers d’Esplugues, els
Castellers de Lleida i els Castellers de Sabadell.

Dilluns, 22 de juliol

‘EL BABAU I LES OFRENES’
18 h
Jardins del Casal de Cultura Robert Brillas
Concentració de colles participants
18.30 h
Homenatge al Ginjoler
• Parlament a càrrec de Pau Orriols (constructor
d’instruments)
• Ball del Ginjoler a càrrec de l’Esbart Vila
d’Esplugues i els Ministrers de la Vila Nova
19 h
Balls propis d’Esplugues
Acompanyats per la Nova Cobla d’Esplugues
Amb la direcció de Marcel Casellas
• Ball de Nans d’Esplugues
• Ball de Gegants d’Esplugues
• Ball de Bastons d’Esplugues
• Ball del Babau
• Ballada de la sardana Terra de Gegants
• Entrada a plaça dels Castellers d’Esplugues
• Ball Pla d’Esplugues el Babau (obert a tothom)
19.45 h
Sortida del Casal de Cultura Robert Brillas fins
a la plaça Pare Miquel d’Esplugues
Anada a ofrenes del seguici
20 h • Església de Santa Magdalena
Missa solemne de Santa Magdalena
20.45 h
Ofrenes de les entitats a Santa
Magdalena
• Ofrenes
• Colla de Geganters d’Esplugues
Capgrossos – Ball de Nans (1a part)
Gegants – Ball Nou
• Esbart Vila d’Esplugues,
Ball d’Ofrena a la Rosa d’Abril
• Colla de Bastoners d’Esplugues,
Ball de l’Ofrena
• Colla de Castellers d’Esplugues,
Pilar caminant (entrada a plaça)
21.15 h • Plaça Pare Miquel d’Esplugues
Sortida d’ofici
Ball Parlat i Versots, a càrrec del Ball de
Diables d’Esplugues
22.30 h • Baixada del seguici

Ho organitza: Coordinadora d’Entitats de Cultura Popular